10 Léků, které byste nikdy neměli dělat dětem (mnoho rodičů se zmást)
  • Každá babička, dědeček, teta, strýc, atd., Ví, co by vaše dítě mělo udělat pro cokoli od hřebíka až po vážnou infekci. Ale pokud je pro dospělé léčivý přípravek bez lékařského označení nebezpečný, u dětí to může být dokonce fatální, zvláště u dětí. Je užitečné být opatrní, že čaje a infuze mají vedlejší účinky. Chcete-li pomoci, je zde 10 léků, které byste nikdy neměli dětem dělat.

  • 1. Melatoninové kulky

  • Stává se "kulkou" času. Stále více rodičů dostává tyto malé koule, které dělají děti spát. Melatonin je látka, kterou produkuje samotné tělo, nazývá se hormon spánku, ale nachází se v hrncích ve formě kuliček, které jsou podávány dětem k indukci spánku. Pokud vaše dítě nespí nebo má problémy se spaním, vyhledejte lékaře nebo si založte rutinu.

  • 2. AAS Ace Acetylsalicylová kyselina, přítomná v léčivech, jako je zvýšení kojenecké výživy, tlumivý roztok a aspirin. Mohou dělat malé děti rozvíjet Reye syndrom. ASA je navíc antikoagulační a kontraindikováno pro případy dengue.

  • 3. Hmotnost-ztráta medicína

  • Nikdy nepřiřadit lék na snížení hmotnosti dětem mladším 12 let. A pokud máte více než 12 let, pouze s lékařskou indikací a po vyzkoušení všech možných způsobů reedukace, cvičení atd.

  • 4. Přípravek předepsaný jinému dítěti

  • Možná, že vaše dítě má stejné příznaky jako sourozenec, bratranec nebo soused. Existují však zvláštnosti v anamnéze každého z nich, které činí nebezpečné poskytnout jednomu pacientovi lék, který byl předepsán jinému. Pokud jde o léky a děti, je pravidlo jasné: Uveďte léčivý přípravek předepsaný lékařem pouze pro předepsané dítě, pro léčený problém, v dávce, v době a po uvedenou dobu.

  • 5. lék předepsaný pro jiné

  • onemocnění To se zdá být zřejmé, nicméně, tam jsou lidé, kteří užívají drogy, z dřívější doby, kdy jste měli například hrdlo infekce (obvykle léčen antibiotiky) pro chřipku domnívat se, že řešení. Není to jisté, navíc k rizikům samoléčby jsou infekce virového původu a infekce bakteriálního původu, které vyžadují různé léky a léčby.

  • 6. Náprava pro dospělé

  • Rozbití tablety v polovině nebude dělat to vhodné pro děti. Léčivé přípravky, které mohou být upraveny pro děti, obvykle obsahují tuto indikaci v příbalové informaci s uvedením množství, které má být podáno podle věku a hmotnosti dítěte. Pokud však potřebujete použít balení, je to proto, že lék nebyl předepsán pro dítě. Nejlépe se vyhnout.

  • 7. Antidiarrheas průjem u kojenců a dětí se přidá hydrataci a léky na infekce, pokud existuje, a horečka a zvracení nebo (opět pod lékařským dohledem). Antidiareální léky jsou pro děti kontraindikovány. Musíte tuto infekci vypustit přes výkaly a zvlhčit ji ústní rehydratační terapií.

  • 8. Chřipka / depresivní drogy

  • Chřipka je virus, tj. Onemocnění způsobené virem. Neexistují žádné léky, které by zabíjely viry. Takže nedávejte antibiotikům ani jinému léku vašemu dítěti k boji proti chřipce. Stačí podat (pod lékařskou radou) léky proti bolesti pro větší pohodlí pro děti. Měly by být také hydratovány. Pokud dojde k přetížení nosu, ping (lave) s fyziologickým roztokem nozdry hodin. Dítě dostatečně navlhčete a počkejte na ukončení virového cyklu.

  • 9. Náprava se stejnou účinnou látkou, nebo že interakce příčinou lékové

  • To je obyčejně myšlenka, že v případě, že bolest nebo horečka jsou příliš vysoké, by měla být vyšší dávku, než běžné analgetikum nebo antipyretikum, což je nebezpečné. Příkladem je paracetamol, který je jedním z méně škodlivých léků, ale ve vysokých dávkách může dokonce zabít. Pokud dítě už užívá nějaký lék, například některé na chřipku, věnujte pozornost formulaci - pokud ještě neobsahuje acetaminofen nebo jiné analgetikum, předtím, než ho podáte dítěti. (Tj.10. Nedostatečné léky

  • Nejen děti. Nikdo by neměl užívat lhůtu po splatnosti. Nedostatečné léky by měly být vyřazeny. Kromě toho, že pravděpodobně nevytváří požadovaný efekt, mohou se stát toxickými.

  • Všechny chemikálie - včetně léků - mohou způsobit nehody s dětmi, což může být fatální. Uchovávejte všechny léky mimo dosah dětí pod uzávěrem a klíčem, v původních obalech a v obalech. Pokud dospělí a dítě užívají stejné léky, ale v jiném dávkování, držte jeden oddělený od druhého. V případě náhodného požití okamžitě zavolejte na Poison Intoxication Dial: 0800-722-6001. Služba, která má otázky a říká, jak jednat v případě nouze, funguje 24 hodin denně, každý den v roce. (Tj.